Ikigai fest 2022

den 2

Buď tady a teď

o čem je dnešní den

2. pilíř Ikigai: Buď tady a teď.

Znamená zachovat si duši dítěte, které má neomezené možnosti a zůstává tvořivé a svobodné v každém okamžiku.

Jak probudit a najít v sobě odvahu naslouchat impulzům, být spontánní a užívat si přitom okamžiku tady a teď? Co dělat, když nás zaplavují pochybnosti, hodnocení a strach z toho říct ANO? A co když i NE je v pořádku? Spoustu otázek vedoucích k jedné velké výzvě, která dokáže měnit svět k lepšímu. Užijte si inspiraci z dnešního dne tady a teď.

VE VIDEU SE MŮŽETE TĚŠIT NA:

Nezobrazuje se vám video? Klikněte tady.

Ondřej Nečas

ONDŘEJ NEČAS

Otec Školy improvizace

Bojovník proti nudnému rozvoji, který se improvizaci věnuje posledních 10 let, během kterých odškolil tisíce hodin jak pro studenty osobnostního rozvoje, tak pro firemní týmy či jednotlivce. Zaměřuje se na přirozenost, hravost při projevu, komunikaci a celkově předává essential-skills, které improvizace nabízí do života. Jeho zálibou je osobní koučování a facilitace kreativního procesu. Mimojiné je spolu-zakladatel přidružených projektů Uplatnitelni.cz, Podskalska14.cz, Theatropolis, Epigames či divadelního souboru Pade na Pade.

Co se děje ve Facebookové skupině?

# výzva 2: PŘIBLIŽ SE KE SVÉMU IKIGAI

POJĎ BÝT VÍC TADY A TEĎ

4 praktická cvičení, která ti pomůžou v bytí a uvědomování si “tady a teď”

1. Sepiš si 50 maličkostí, které ti dělají radost.

2. Sleduj, kdy říkáš slovo “musím”. Transformuj ho na “Chci” nebo “Vybírám si”.

3. Vymysli si vtipný pohyb nebo gesto. Kdykoliv si přes den vzpomeneš, zopakuj si ho. Ať už budeš kdekoliv. A potom jen pozoruj, co ti to přináší a jak se v tom cítíš.
Nebo jednodušší verze: V průběhu dne si všímej toho, jak stojíš, jdeš, sedíš. Jaký je tvůj postoj a jak souvisí s tím, na co právě myslíš?

4. Na základě čeho se rozhoduješ, kdy říci ano a kdy ne? Vnímáš touhu, odpor nebo je to něco jiného? Máš-li rád/a zapisování, vytvoř si seznam věcí a činností, kterým říkáš ano, a kterým ne.

Co tě nejvíc bavilo? Sdílej s námi ve Facebook skupině.

chceš objevit své ikigai?

Najdi si svou Ikigai koučku